Genel Haberler
![Yıldız: Diyanet-Sen Sorunlara Çözüm Üretiyor](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/burdurteskilat.png)
Yıldız: Diyanet-Sen Sorunlara Çözüm Üretiyor
Diyanet-Sen Burdur Şubesi’nin Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile düzenlediği program Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Ali Yıldız ve İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in katılımı ile gerçekleştirildi.
Programda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız Camiler ve din görevlilerinin önemi ve sendikal çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunurken Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın “Din Görevlisi” eksenli kutlanmasını istedi.
Genel Başkan Ali Yıldız, Diyanet-Sen’in kuruluş sürecinde çok büyük sıkıntılar çekildiğini belirterek bu günlere gelinceye kadar yasaklarla darbecilerle sürekli mücadele edildiğini çok bedeller ödendiğini söyledi. Yıldız, “Kurucu Genel Başkanımız merhum Ahmet Yıldız ve bir grup münevver din görevlisi Hilf’ül füduldan aldıkları referansla bütün kamu çalışanlarına verilip din görevlilerine verilmeyen sendikal hakkı elde etmek için büyük mücadeleler verdiler ve sonunda din görevlilerine sendika yolunu açtılar. Bundan 25 yıl önce kurulan Diyanet-Sen 2004’te aldığı yetki ile toplu sözleşme, kurum idari kurulu ve hukuki kazanımlarla din görevlilerinin sorunlarına çözüm üretmeye devam ediyor. Bu mücadeleler olmasaydı bu gün kazanıma dönüşmüş bir çok sorunu hala konuşuyor olacaktık” dedi.
Yıldız, mevcut sorunlara çözüm bulunması için çaba harcamaya, kazanımlarına yenilerini eklemek için mücadele etmeye, örgütlü güçlerini daha da büyütmek için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Biz sendikal mücadelemize kurucu ilkelerimizden taviz vermeden, kamudaki tüm çalışanların hakkını kendi hakkımız gibi görüp çalışmaya devam edeceğiz. Kamu görevlilerinin haklarını koruma ve artırma mücadelesinin hem yönü hem de yöntemleri, hakkı üstün tutma ve üstün kılma hedefiyle uyumlu olmak zorundadır. Sendikal yolculuğumuz, hak mücadelemiz, davamız bize büyük bir sorumluluk yüklemektedir. İlkelerimizden kurucu değerlerimizden taviz vermeden sendikal yolculuğumuza devam edeceğiz” diye konuştu.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda Din Görevlilerimiz Ziyaret Edilmeli
Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın din görevlisi eksenli kutlanmasını arzu ettiklerini belirten Yıldız, “Din Görevlilerimiz için son derece önemli olan bu haftanın din görevlisi odaklı kutlanmasını ve daha çok din görevlilerimizin sorunlarının ele alındığı ve çözüme kavuşturulduğu bir hafta olmasını istiyoruz. Tıp Bayramında doktorlarımız ziyaret edilir, öğretmenler gününde eğitimcilerimiz ziyaret edilir, sorunları dile getirilir. Sıra Camiler ve Din Görevlileri Haftasına gelince ziyaret eden, çiçek götüren yine din görevlilerimiz oluyor. Biz bu uygulamanın değişmesini ve bu haftanın din görevlisi eksenli kutlanmasını istiyoruz.” Şeklinde konuştu.
Burdur İl Müftüsü Çelik Ziyaret Edildi
Program sonrası Burdur İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’i ziyaret eden Genel Başkan Ali Yıldız, ayrıca müftülük personelini de odalarında ziyaret ederek sohbet etti.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret