Genel Haberler
![Yıldız: Din Görevlileri Bütün Zorlu Süreçlerin Sessiz Kahramanlarıdır](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/kazan.png)
Yıldız: Din Görevlileri Bütün Zorlu Süreçlerin Sessiz Kahramanlarıdır
Kahramankazan İlçe Müftülük Aylık Mutat Din Görevlileri toplantısına katılan Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız din görevlilerinin ülkemizin her zorlu sürecinin sesiz kahramanları olduğunu söyledi.
Kahramankazan İlçe Müftülük Aylık Mutat Din Görevlileri Toplantı Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Belediye Başkanı Serhat Oğuz, İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çakır ve müftülük personelinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Halkımız ile Olan Gönül Bağımızı Yalan Haberler Koparamaz
Toplantıda müftülük personeline hitap eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, ülkemizin büyük bir afetle sarsıldığını hatırlatarak “Asrın felaketini yaşayan ülkemizde büyük kayıplar verdik. Evlerimiz yıkıldı, yer sarsıldı ancak imanımız, inancımız sarsılmadı. Depremin ilk anından itibaren devlet millet dayanışmasının en güzel örneklerini sergiledik. Diyanet nerede, din görevlileri nerede diye manipülatif haber yapanlara inat biz her daim sahada olduk. Depremzede kardeşlerimizi yalnız bırakmadık. Arama kurtarmada da yer aldık. Cenaze defin işlerinde de, manevi destek hizmetlerinde de yer aldık. Halkımızla aramızdaki gönül bağı o kadar güçlü ki bunu koparmaya ne sosyal medyanın iftiraları nede basınının yalan haberleri yeter” dedi.
Toplantıda din görevlilerine hitap eden Yıldız Diyanet-Sen’in 24 yıldır emek ve ekmek mücadelesi verdiğini hatırlatarak “Diyanet ve vakıf çalışanlarının gür sesi, istikrar ve başaranın değişmeyen adresi, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a Türkiye’yi kuşatan Erdemliler Hareketi Diyanet-Sen 24 yıldır emek ve ekmek mücadelesinde ter akıtmaya 19 yıldır yetki ile üyelerine ülkesine kazanımlar üretmeye, hizmet etmeye devam etmektedir. İnsana hizmet, topluma hizmet, devlete hizmet en önemli vazifelerimizdendir. Çünkü insan Allah'ın yeryüzündeki halifesi, mahlukların en şereflisidir, O nedenle insana hizmet Hakk'a hizmettir, Allah'a kulluktur. Bizler din görevlileri olarak topluma hizmet etmenin yanında sendika olarak din görevlilerinin ve vakıf çalışanlarının haklarını savunmak, daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlamak amacıyla mücadele eden erdemliler hareketeyiz.” İfadelerine yer verdi.
Diyanet-Sen Türkiye’nin Geleceğinin Şekillenmesine Öncü Oldu
Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönemde diyanet ve vakıf görevlilerinin mali, özlük ve sosyal haklara ilişkin, bir çok kazanım elde ettiklerini belirten Yıldız “Ücretlerin iyileştirilmesinden, kadro sorununa, dini bayramların ardından milli bayramlarda ve ulusal tatil günlerinde mesai alınmasına, Cuma iznine, katsayı zulmünün, başörtüsü zulmünün kaldırılmasından diplomalardaki şerhlerin kaldırılmasına kadar burada tek tek sayıp da vaktinizi almak istemediğim bir çok kazanıma Memur-Sen olarak Diyanet-Sen olarak imza attık. Kurum idari kurulu toplantılarında yılda iki kez yeni kazanımlar elde etmeye devam ediyoruz. KPDK’da Toplu sözleşme konularını takip etmeye devam ediyoruz. Memur-Sen, Diyanet-Sen tartışmasız sendikacılığa yeni bir soluk getirdi. Bir yandan ücret ve özlük hakları mücadelesini verirken, diğer taraftan da Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde öncü oldu. Üzerimizdeki sorumluluğun bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerine yer verdi.
Müftü Çakır Ziyaret Edildi
Toplantı sonrası İlçe Müftüsü Dursun Ali Çakır’ı ziyaret eden Genel Başkan Yıldız’a Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Selim Şahin ve yönetimi ile Kahramankazan İlçe Temsilcisi Burhan Eroğuz eşlik etti
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret