Genel Haberler
![Yıldız: 23 Yıldır Emek ve Ekmek Mücadelesi Veriyoruz](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/bartin_2.png)
Yıldız: 23 Yıldır Emek ve Ekmek Mücadelesi Veriyoruz
Bartın Müftülük Mutat Din Görevlileri toplantısında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız 23 yıldır emek ve ekmek mücadelesi verdiklerini söyledi.
Teşkilat çalışmaları kapsamında il ve ilçe müftülük toplantılarına katılmaya devam eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri sendikal mücadelelerini, kazanımlarını, hedeflerini anlatmaya devam ediyor.
Bartın il Müftülüğü aylık din görevlileri toplantısına katılan Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız’a Genel Sekreter Hacıbey Özkan eşlik etti.
Toplantıda din görevlilerine hitap eden Yıldız Diyanet-Sen’in 23 yıldır emek ve ekmek mücadelesi verdiğini hatırlatarak “Diyanet ve vakıf çalışanlarının gür sesi, istikrar ve başaranın değişmeyen adresi, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a Türkiye’yi kuşatan Erdemliler Hareketi Diyanet-Sen 23 yıldır emek ve ekmek mücadelesinde ter akıtmaya 18 yıldır yetki ile üyelerine ülkesine kazanımlar üretmeye, hizmet etmeye devam etmektedir. İnsana hizmet, topluma hizmet, devlete hizmet en önemli vazifelerimizdendir. Çünkü insan Allah'ın yeryüzündeki halifesi, mahlukların en şereflisidir, O nedenle insana hizmet Hakk'a hizmettir, Allah'a kulluktur. Bizler din görevlileri olarak topluma hizmet etmenin yanında sendika olarak din görevlilerinin ve vakıf çalışanlarının haklarını savunmak, daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlamak amacıyla kurulmuş referansını Peygamber Efendimiz (SAV)in de içinde yer aldığı Hilf’ül Fudul hareketinden alan erdemliler hareketeyiz.” Dedi.
Hayal Dahi Edilemeyen Kazanımlar Sağladık
Diyanet-Sen döneminde mali, özlük ve sosyal haklara ilişkin, din görevlilerinin dahi hayal edemediği bir çok kazanımlar elde ettiklerini belirten Yıldız “Ücretlerin iyileştirilmesinden, kadro sorununa, dini bayramların ardından milli bayramlarda ve ulasal tatil günlerinde mesai alınmasına, Cuma iznine, katsayı zulmünün, başörtüsü zulmünün kaldırılmasından diplomalardaki şerhlerin kaldırılmasına kadar burada tek tek sayıp da vaktinizi almak istemediğim bir çok kazanıma Memur-Sen olarak Diyanet-Sen olarak imza attık. Kurum idari kurulu toplantılarında yılda iki kez yeni kazanımlar elde etmeye devam ediyoruz. KPDK’da Toplu sözleşme konularını takip etmeye devam ediyoruz. Memur-Sen Diyanet-Sen tartışmasız sendikacılığa yeni bir soluk getirdi. Bir yandan ücret ve özlük hakları mücadelesini verirken, diğer taraftan da Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde öncü oldu. Üzerimizdeki sorumluluğun bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerine yer verdi.
Bartın İl Müftüsü Çakar Ziyaret Edildi
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Genel Sekreter Hacıbey Özkan, Bartın Şube Başkanı Sefai Albayrak, Bartın İl Müftüsü Abdülcelil Çakar’ı müftülük makamında ziyaret etti. Ziyarette din görevlilerinin sorunları, Diyanet-Sen’in sendikal çalışmaları ve hedefleri vs konular konuşuldu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret