Genel Haberler
![Özdil’den Diyanet’e ve Başkanına Karalama Kampanyası](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/ozdil.png)
Özdil’den Diyanet’e ve Başkanına Karalama Kampanyası
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil’in Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın dijital dünya ile ilgili konuşmasını saygı sınırlarını aşarak eleştirmesini iyi niyetten uzak Diyaneti ve başkanını karalama kampanyasının bir sonucu olduğunu söyledi.
Bilgi ve teknoloji çağında yaşadığımızı hatırlatan Güldemir, “Çocuklarımız, gençlerimiz dijital dünyanın içine doğdu ve onlarla büyüyorlar. Dolayısıyla onları dijital dünyadan uzak tutma gibi bir durum zaten söz konusu değil. Bütün eğitimciler, çocuk gelişimciler, hatta anne babalar tarafından bilinmektedir ki bu dijital dünyanın yararları kadar da çocuklarımıza gençlerimize zararları vardır. Dijital içeriklere çok fazla maruz kalan çocuklarımızı ve gençlerimizi korumak tabi ki hepimizin görevidir. Dünyada her şey kurallarla hukuk çerçevesinde işlerken dijital dünyanın hiçbir kural ve etik tanımadan ilerlemesi zaten mümkün değildir. Bütün bu gerçekler ortadayken Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş’ın gençlerimizi ve çocuklarımızı dijital dünyanın zararlarından korumak için yaptığı açıklamayı bağlamından ve iyi niyetten uzak bir şekilde köşe yazısında eleştiri konusu yapmak karalama kampanyasının ta kendisidir” ifadelerine yer verdi.
Güldemir açıklamasına şöyle devam etti: Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemize ve ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan güzide bir devlet kurumumuzdur.
Bu güzide kurumumuza ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olarak niteliyoruz.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nı itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez.
Diyanet İşleri Başkanının üzerinden kurumumuzu hedef aldıklarının farkındayız. Bizler bu davanın sahipleriyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın dünyada ve Türkiye’de sergilediği misyon ve sorumluluğun bazı odakları rahatsız ettiğini iyi biliyoruz.
Müslüman dünyasının adeta ümidi durumuna gelmiş olan başkanlığımızın çalışmalarını sekteye uğratmak, itibarsızlaştırmaya kalkmak dünden bu güne alışıla gelmiş bir saldırı sistemi haline getirilmiştir.
Kaldı ki Diyanet İşleri Başkanı Sayın Erbaş’ın üzerinde durduğu konular zaten yerli ve yabancı bir çok eğitimci, psikolog ve bizzat bilişim sektörü uzmanlarınca da gündeme getirilen konulardır. Gençlerimizin, çocuklarımızın geleceği ile ilgili bir takım zararlı uygulamaların yanlışlığını dile getirmek maalesef bazı çevreleri rahatsız ediyor.
Yılmaz Özdil köşe yazısında yaptığı eleştiride Diyanet İşleri Başkanı Sayın Erbaş’ın uzmanlık alanı olmayan bir alanda buluşlara yeni icatlara imza atmasını bekleyerek aslında kendisi konuyu bağlamının dışında eleştirdiğini açıkça göstermiştir. Aslında bu eleştiriler Diyanetimize yönelik itibarsızlaştırma ve yıpratma kampanyalarıdır. Kesinlikle bilinmelidir ki Diyanetimiz de onun başkanı da sahipsiz değildir. Diyanet-Sen olarak Diyanet İşleri Başkanımızın da kurumumuzun da yanındayız.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret