Genel Haberler
![Önceliğimiz Diyanet-Sen’i Büyütmek](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/kayseri_1.png)
Önceliğimiz Diyanet-Sen’i Büyütmek
Diyanet-Sen Kayseri İl Divanı Toplantısı gerçekleştirildi. Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir, Genel Başkan Yardımcıları Ali Yıldız ve Mehmet Yaman katılımıyla gerçekleşen toplantıya Şube Başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu, şube yönetimi, ilçe temsilcileri ve üyeler katıldı.
Ağustos ayında gerçekleştirilecek Toplu Sözleşme ve sendikal faaliyetler gündemi ile toplanan il divanında katılımcılara hitap eden Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir, “Teşkilatımızın düzenlediği il divanı toplantılara katılıyoruz. Burada yapacağımız geniş çaplı istişarelerde Kayseri teşkilatımızın beklentilerini, toplu sözleşme taleplerini alacağız” dedi.
Üye çalışmalarının önemine değinen Genel Başkan Güldemir, yapılan çalışmaların aynı hassasiyet ve özveriyle sürmesi gerektiğini kaydetti. Güldemir şöyle devam etti: “Bu sene kamu görevlileri için önemli bir sene. Kamu görevleri için oldukça önemli olan toplu sözleşme görüşmeleri var. Toplu sözleşme görüşmelerine yaptığımız hassas çalışmalar ve üyemizden aldığımız nitelikli bir güçle gitmek istiyoruz.”
Diyanet-Sen’in bu yıl 83.588 üye sayısı ile 18. Kez yetkili sendika olduğunu hatırlatan Güldemir,” Bizim bir hayalimiz var: Yüzbin Üye bunu başarmak için neler yapmalıyız? Bu hayali gerçekleştirmek için hepimize görevler düşüyor… Çokluk guruna kapılarak tembellik etme lüksüne sahip değiliz. Sendikalaşma oranımız %64 ve kamu görevlileri arasında sendikalaşma oranı en yüksek sendikayız, yani zirvedeyiz. Fakat hangi zirve? Süphan Dağı’nın zirvesi mi? Onu çoktan geçtik… Ağrı Dağı’nın zirvesi mi? Onu da geçtik… Hedef Everest… Bunu birlikte başarabiliriz. Daha esnek, daha kucaklayıcı olarak, planlı programlı, azimli, gayretli çalışmayla başarabiliriz” şeklinde konuştu.
İl Divanı Toplantısında katılımcılarla Ağustos ayında gerçekleştirilecek toplu sözleşmede gündeme getirilecek Diyanet ve Vakıf Hizmet kolu ile ilgili maddeler istişare edilerek hizmet koluna bağlı saha değerlendirmeleri yapıldı.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret