Genel Haberler
Kayseri Diyanet-Sen Şubesinden Genel Merkeze Ziyaret
Diyanet-Sen Kayseri Şube yönetimi Genel Merkeze ziyarette bulundu. Yapılan çalışmalara değinen Diyanet-Sen Kayseri Şube Başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu; ‘ Sivil toplum örgütü olarak Türkiye’nin bir çok ilinde üzerine düşeni yapan, mazluma yoldaş, kardeş olan Diyanet-Sen’li kardeşlerimiz gibi bizlerde Kayseri olarak bu amaç ve gaye için çalışıyoruz. Bir olmanın, birlik olmanın bütün hassasiyetlerini misyon edinerek kardeşlik çınarımızı büyütmenin bilinci içerisindeyiz. Bugün Diyanet-Sen Genel Merkezimiz Dünyanın bir diğer ucunda Gana’da Külliye açıyor, Su ihtiyacı olan kardeşlerimize Kuyu açıyor. Bu durum ayan beyan ortadadır ve kardeşliği tesis etmek adına üzerimize düşeni yapmaya gayretli olduğumuzu göstermektedir’ dedi.
Kaşıkçıoğlu yaptıkları ziyaretin aynı zamanda şube bazlı çalışmaları genel merkezimizle paylaşıp, istişare edip daha iyi olma adına neler yapabileceğimizi konuşmaktır. Üye sayımızın oranlamasına bakıldığında yüzde 85 oranına sahibiz. Bu başarı bizi şevklendirmiştir. İleriye yönelik çalışmalarımız devam edecektir. Genel Merkezimizin il ziyaretlerinde her zaman dile getirdiği, çalışmak adına, bir adım ileri gitmek adına basamak olmayı şiar edindik’ ifadelerini kullandı.
Din görevlileri için taşrada oluşmuş olan talepleri başta Genel Başkanımıza sunduk diyen Kayıkçıoğlu; Genel Merkezimiz ve şubelerimiz 1998 yılından bu yana Erdemin adını yüceltmiştir. 2004 yılından bu yana Din Görevlilerine verilen bütün hakların talep edeni olmuştur. Bugün din görevlilerinin Yeni Türkiye yolunda daha iyi görevler üstlenmesi adına talep edip takipçisi olduğumuz hususları sınavsız geçiş ile taçlandırmayı beklemekteyiz. İnanıyoruz ki Genel Merkezimizin bu talebi hükümet nezdinde olumlu yönde karşılık bulacaktır’ dedi.
Yapılan ziyaretten memnun kaldığını dile getiren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar; ‘ Bizler burada hak adına hakka hizmet etmekle görevliyiz. Bugün başardıklarımızdan dolayı duraksama derdinde olmayacağız. İlerlemenin bütün gereklerini yerine getirmek adına üzerimize düşeni yapmaya gayret edeceğiz dedi.
Bayraktutar; Dünya coğrafyasında Müslümana biçilen rollerin kandan beslenenler tarafından verildiği bir dünyada uyanışın, şahlanışın örneklerini yaşıyoruz. Bugün Kudüs’te yaşanan intifada eş zamanlı bütün Müslümanların başlıca gündemi olmuş durumda. Bu konuda sivil toplum gerekliliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha yaşadık’dedi.
Bayraktutar; Kayseri şubesinin başarı oranlaması 81 İlimiz içerisinde ilk sıralarda. Şube Başkanımızın ve çalışma arkadaşlarının mücadelesini yakından takip ediyorum. Bugün her bir ilimizde bulunan Diyanet-Sen oradaki din gönüllüsü kardeşimizin hizmetkarı olmak için vardır. Bizler buraları bu yüce dine hizmetkarlık etmek için birer araç olarak görüyoruz. Din gönüllüsü kardeşlerimizin derdiyle dertlenme görevini hakkıyla yerine getirmeye çalıştığınızdan dolayı Kayseri yönetiminin tamamını ilçe ve iş yeri temsilciliklerini tebrik ve takdir ediyorum’ ifadelerini kullandı.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret