Genel Haberler
![Isparta Memur-Sen Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/isparta_5.png)
Isparta Memur-Sen Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
Isparta Memur-Sen Genişletilmiş İl Divan Toplantısı IYAŞPARK Kongre merkezinde Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Genel Başkan Yardımcısı Neslibey Özkan, AK Parti milletvekili adayları, Isparta Memur-Sen İl Temsilcisi Selami Kılınç, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkan ve yönetimleri ve çok sayıda Memur-Sen üyesinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Isparta il divan toplantısında ülke ve dünya gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız ülkemizin iç ve dış mihrakların baskısı altında olduğuna işaret ederek “Sendikamız makam ve mevki değil özlük ve özgürlük mücadelesi yapıyor. Müslüman milletimizi geleceğe taşımak için gayret gösteriyoruz. Hiçbir kazanım bize altın tepsi içinde sunulmadı.Ama biz örgütlü gücümüze, birikimimize, mücadele azmimize inandık, çalıştık, kazandık.
Kalan sorunları da örgütlü gücümüzle, mücadeleyle çözeceğiz.” Dedi.
Bedel Ödeyerek Bu Günlere Geldik
Zor zamanlardan geçtiklerini, birçok bedel ödediklerini vurgulayan Yıldız, söz “Teşkilatımızla, üyelerimizle birlikte çok güzel işler yaptık. Zor dönemlerde omuz omuza verdik. 12 Eylül darbe anayasasına karşı sivil anayasayı, 28 Şubat’a karşı temel özgürlükleri ve sivil siyaseti, ‘Savunan Adam’ı; darbe planlarına, gece yarısı muhtıralarına karşı millet iradesini, ‘Uzun Adam’ı; 15 Temmuz işgal ve darbe girişimine karşı irademizi, vatanımızı, varlığımızı, bekamızı savunduk. Bu ülkeye nefes aldıracak, vesayetin kördüğümlerini çözecek adımlara destek olduk. Ortak akıl mitingleriyle, sivil anayasa çalışmalarımızla vesayetin çarklarını tek tek kırdık. Darbecilerin kuklaları olan 5’li çeteyle de onların apoletli sendikacıları ve sendikacılıklarıyla da mücadele ettik. Terör örgütleri üzerinden denenen vesayete karşı da meydanlarda biz vardık. Kurulmak istenen bürokratik vesayetle yine biz mücadele ettik. Bugünlere kolay gelmedik. Zor ve meşakkatli süreçlerden geçtik. Bedeller ödedik. Nice canlarımızı bu uğurda feda ettik. Hiçbir şey bize altın tepsi içinde sunulmadı.” İfadelerine yer verdi.
Kamu Görevlilerinin Haklarını Korumak İçin Mücadeleye Devam Edeceğiz
Yıllarca verdikleri mücadele sonucunda başörtüsü yasağını tarihin çöp sepetine attıklarına, 3600 ek gösterge, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi gibi birçok kazanım sağladıklarına dikkat çeken Yıldız, “Hem ülkemizin demokratikleşmesi hem de özlük haklarımızın iyileştirilmesi noktasında mücadelemiz devam edecektir. Toplu sözleşmeyi kamu sendikacılığına kazandırdığımız gibi, 4688 sayılı Kanun’da değişiklik yapılmasını da sağlayarak toplu sözleşmenin kapsamının genişletildiği, tutanak düzenine geçildiği, sürenin artırıldığı, hakem kurulu aritmetiğinin düzeltildiği, örgütlenme özgürlüğünün genişlediği, grev hakkının temin edildiği, kanundaki çarpıklığın düzeldiği, masadaki adaletsizliğin giderildiği, dayanışma aidatının geldiği zemini temin edecek; 1. dereceye yükselen tüm kamu görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılmasını, kamu görevlilerine de bayram ikramiyesi verilmesini, yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesini sağlayacak olan da biziz. 15 Mayıs’ta yeni üyelerle Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak zirvedeki yerimizi daha da güçlendirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kazanımlarımızı sürdürmek, demokrasiyi korumak, özgürlüklerimizi ilerletmek, emeği ve kamu görevlilerinin hakkını korumak, vesayete geçit vermemek için, dün olduğu gibi, bugün de mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.
Isparta ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı
Isparta Memur-Sen İl divan toplantısı sonrası teşkilat çalışmalarına devam eden Yıldız, Eğirdir ve Yalvaç Diyanet-Sen teşkilatı ile bir araya geldi. Sendikal kazanımlar, ülke ve dünya gündemine dair değerlendirmeler yapan Yıldız Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ü makamında ziyaret etti. Yıldız’a ziyaretlerinde Genel Başkan Yardımcısı Neslibey Özkan, Isparta Şube Başkanı Mevlüt Tosun, Eğirdir İlçe Temsilcisi İbrahim Şenol ve Yalvaç İlçe Temsilcisi Serdar Sabun eşlik etti. Isparta teşkilat çalışmaları oldukça verimli geçti.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret