Genel Haberler
![İmza Kampanyamız Başörtüsü Sorununun Çözümü İçin En Büyük Destektir](media/images/201304272315_imza.jpg)
İmza Kampanyamız Başörtüsü Sorununun Çözümü İçin En Büyük Destektir
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Alanya’da Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda sendika başkanları ve temsilcileri ile bir araya geldi.
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Alanya’da Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda sendika başkanları ve temsilcileri ile bir araya geldi.
Toplantıda gündeme dair pek çok konuya değinen Gündoğdu, konuşmasına şöyle devam etti:
"Gündemimizde çalışma hayatı var. Memur-Sen olarak 4C'liler başta olmak üzere kalan sözleşmelilerin kadroya alma talebimiz var. İstihdam biçimiyle çalışanların terbiye edilmelerini istemiyoruz. Üyelerimiz için kırmızı çizgimiz iş güvenliği. İkinci bir konu ise kalkınmada öncelikli yörelere pozitif ayrımcılığın yapılması. Bunun anlamı şu Haymana'ya ve Hakkari’ye gitmek istemeyen memurlar var. Haymana'da geri kalmışlık, Hakkari'de can güvenliği, bunun sorumlusu memur değil, devlettir. İktidara çağrımız bu yörelerde çalışmayı cazip hale getirmesidir.”
Yasakçı Zihniyet Sahibi Şapka Takıyor Mu?
Kılık kıyafet konusunda da özgürlük adına 12 milyon 300 bin imza topladıklarını belirten Gündoğdu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bazı vali ve bürokratlar kendileri şapka kanununa uymamasına rağmen, bu yönetmeliğe mal bulmuş mağribi gibi sarıldı. Ama sivil itaatsizlik eylemimizin kırmadan, dökmeden doğal hukuku hayata geçirmek olduğu anlaşılmaktadır. Artık darbecilere yönetmeliğinizi alın gidin diyoruz. Bu başkaldırı değil, bir erdemdir. Bu ucube yönetmeliği kaldıracağız ve hükümetten adım atmasını bekliyoruz. Yeni Anayasa teklifimizi sıcak ve diri tutuyoruz. Anayasada demokratik devlete geçiş yapmamız lazım. Benim bayrağım, benim vatanım diyen herkesin bunu anlaması lazım.”
Milletvekili Kaçar: Memur-Sen’in bugünkü duruşunu tarihe altın harflerle yazılacak
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Türkiye’nin çok önemli gelişim ve değişim yaşadığını söyledi. Yeni Türkiye'yi inşa sürecinde Memur-Sen’in durduğu yerin bugünün tarihini yazanlar tarafından altın harflerle yazılacağını söyledi. Mahmut Kaçar, Memur-Sen’in tüm ülke meselelerinde hep halkın yanında durduğunun altını çizdi.
Memur-Sen tarafından Antalya’nın Alanya İlçesi’nde düzenlenen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katılan Milletvekili Kaçar, ülkenin çok önemli bir süreçten geçtiğini söyledi. Bir zamanlar siyasetçisinin postal sesine göre istikamet belirlediğini, muhtıra olduğu dönemde şapkasını alıp gittiğine dikkat çekti. Türkiye uzun yıllardır dört tarafı düşmanlarda çevrili, kendi içine kapalı, kendi halkını ötekileştiren vesayeti zihniyetle yönetildiğini kaydeden Kaçar, bugün ise küresel bir güç olmayı düşünen bir zihniyetle yönetildiğini ifade etti.
Milletvekili Mahmut Kaçar sözlerini şöyle sürdürdü, “Türkiye'de yüz yıldır vesayetçilerin miras bıraktığı sorunların çözümü için bugünde samimi bir irade var.
Sorunun çözümü noktasında tarihi ve çok önemli günler yaşıyoruz. Hepimizin çözüm süreci olarak adlandırdığı bu süreç, Memur-Sen başta olmak üzere meclis ve tüm sivil toplum kuruluşlarımıza çok önemli görevler düşüyor.”dedi.
Çözüm sürecinin başarıya ulaşmasıyla birlikte anaların ağlamadığı, gözyaşlarının dindiği, en önemlisi 76 milyonun yeniden kucaklaştığı bir sürecin yaşanacağının altını çizen Mahmut Kaçar, “Çanakkale, Malazgirt ve Kurtuluş Savaşı ruhunun milletçe sahiplenildiği süreci hatırlatma süreci. Memur Sen bundan önce memleketin temel meselelerinin çözümünde nasıl olumlu katkı verdiyse bu sancılı süreçte de en doğru katkıyı sağlayacaktır. Elbette bu süreçten rahatsız olanlar var. 28 Şubat, 12 Eylül Referandumu’nda ve 27 Nisan bildirisi karşısında nasıl durduysa bu süreçte de en doğru yerde durmaktadır. Memur-Sen ve onunla beraber hareket eden STK’lar evlatlarımızın ve çocuklarımızın hayırla yad edeceği tarihin altın harflerle yazacağı müstesna yerini alacaktır. Yokluk içinden büyüyen bir mücadelenin adıdır Memur-Sen. Bugün ise ülkenin geleceğine dair önemli işlere imza atıyorlar.” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmanın ardından Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Özer Kontoğlu, tarafından ‘Türkiye’nin Değişim ve Gelişim Yolculuğunda Kamu Bürokrasisi ve Güçlü Türkiye İdeali’ konulu sunumu yapıldı.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret