Genel Haberler
![Güldemir: Toplu Sözleşmeden Beklentimiz Düşen Alım Gücümüzün İyileştirilmesidir](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/antalya_1.png)
Güldemir: Toplu Sözleşmeden Beklentimiz Düşen Alım Gücümüzün İyileştirilmesidir
Diyanet-Sen Antalya 2 Nolu Şube’nin Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir, Genel Başkan Yardımcıları Ali Yıldız, Neslibey Özkan, Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Aslan, şube yönetim kurulu üyeleri ve ilçe temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Antalya il divan toplantısında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Diyanet-Sen’in yalnızca ülkemizin değil, dünyanın ilk müstakil din görevlileri sendikası olduğunu hatırlatarak “Diyanet-Sen üyesiyle ve üyelerinden aldığı güçle, zamanın erdemliler hareketidir. 18 Ağustos 1998’de sendikamızın tohumları atılırken, bize engel olmaya çalışanlar hatta daha da ileri gidip, örgütlenme çabamızı değersizleştirmeye çabalayanlar, yaptıklarımızı gördükçe, yapacaklarımızı öğrendikçe fikri nedamete düştüler. Onların bile takdir etmek zorunda kaldığı başarılarımız ve kazanımlarımız; din görevlisi olarak sadece öğüt verici değil, örgüt kurucu olduğumuzu da bi hakkın teslim etmekten başka yol bırakmadı” dedi.
Teşkilat ziyaretleri ile yoğun bir istişare süreci içinde olduklarını belirten Güldemir, “ Temel gayemiz hizmet kolu çalışanlarımızın daha iyi yaşam standartlarına kavuşması, daha iyi bir çalışma hayatına sahip olmasıdır. Bu yöndeki mücadelemize hiç yorulmadan devam ediyor, birlikteliğimizi güçlendiriyoruz. Toplu sözleşmeden beklentimiz düşen alım gücümüzün iyileştirilmesidir. Temmuz ayı başı itibariyle elektriğe ve doğalgaza gelen zamlar ortada. Dolar kuru, enflasyon ve temel gıda maddelerindeki fiyatlar ortada. Tüm bunlar olurken masaya hiç kimse bahaneyle gelmemelidir.” diye konuştu.
İl divan toplantısında sendikal çalışmalar değerlendirilerek, 6.dönem toplu sözleşme sürecinin yol haritası belirlendi. Toplantıya katılan İlçe Başkanları ilçelerinde yapmış oldukları sendikal faaliyetler ve üyelerin sorunları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Denetleme ve Disiplin Kurulları ile Kadınlar ve Gençlik Komisyonları Başkanları da kendi alanları ile ilgili çalışmalar konusunda bilgi verdiler.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret