Genel Haberler
![Güldemir: Ortak Akılla Yol Haritamızı Belirliyoruz](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/orduistisare.png)
Güldemir: Ortak Akılla Yol Haritamızı Belirliyoruz
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Diyanet-Sen’in kurulduğu günden bu yana istişare ile yoluna devam ettiğini belirterek “Bizler istişarenin öneminin ve gereğini bilen bir teşkilatız ve bunun gereğini de yapıyoruz.” Dedi.
Diyanet-Sen Ordu 1 ve 2 Nolu şube istişare toplantısı Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir, Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları Ali Yıldız ve Mehmet Yaman, Ordu 1 Nolu Şube Başkanı Kerim Alptekin ve yönetim kurulu üyeleri ile Ordu 2 Nolu Şube Başkanı Recai Özkan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
Toplantıda bir konuşma yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Diyanet-Sen’in kurulduğu günden bu güne hedef ve istikametini hiç değiştirmeden istişare geleneği ile ortak akılla yoluna devam ettiğini söyledi.
Güldemir, Diyanet-Sen’i kuranlar, kuruluştan bugüne kurucu öznelerin emanetini omuzlayanlar, kurucu değerlere hâl ve şart ayrımı yapmaksızın bağlı kalanlar, sendikal zeminde “bize dair” esasıyla tarih yapan ve yazanlar açısından mücadelenin kapsamı, hedefi ve istikameti hiç değişmedi; bu anlayış, Anadolu irfanıyla yoğrulmuş bir bilinçle devam ediyor. Diyanet-Sen’in dünden bugüne faaliyetlerini, söylemlerini, eylemlerini, desteklerini, reddiyelerini, itiraz ve isyanlarını, yetkili ya da taraf sıfatlarıyla kurumlarda, meydanlarda, masalarda ortaya koyduğu iradeyi, direnci ve dirayeti, deklare ettiği eleştirileri, önerileri, talep ve teklifleri bu çerçevede anlamak ve anlamlandırmak gerekir. Diyanet-Sen, bireyin özgür, milletin egemen, devletin bağımsız, büyük ve güçlü, medeniyet ve inanç değerlerinin hâkim ve mukim olduğu zeminin oluşmasına da kalıcı olmasında da say ve pay sahibidir.” İfadelerine yer verdi.
Abdülkadir Demir Hocamızın Kızının Düğününe Katılım
Ordu eski şube başkanlarımızdan Abdülkadir Demir Hocamızın kızının düğün merasimine de katılan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir ve beraberindeki heyet, genç çifte mutluluklar diledi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret