Genel Haberler
![Genel Başkan Yıldız Bolu Teşkilatıyla Buluştu](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/yildizbolu.png)
Genel Başkan Yıldız Bolu Teşkilatıyla Buluştu
Teşkilat ziyaretleri ve sendikal temaslar kapsamında il ziyaretleri gerçekleştiren Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Bolu teşkilatıyla bir araya geldi.
Bolu’da katıldığı toplantılarda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan’ı Ali Yıldız, Türkiye’de ve tüm mazlum coğrafyalarda haksızlığa karşı hakkın yanında yer aldıklarını, zulme karşı adaleti haykırdıklarını ve katliamlara karşı hep hayat hakkını savunduklarını söyledi. Yıldız, konuşmasında siyonist rejimin saldırılarına da değinerek, şöyle konuştu: “Bugün yaşananların tek sorumlusu, küstahça ve hesabı sorulmayacağına duyduğu güvenle Filistin halkına yıllardır sistematik şiddet ve katliam uygulayan, masum insanları açlığa ve yokluğa mahkûm eden, şehirleri yüksek güvenlikli hapishanelere dönüştüren, Mescid-i Aksa'ya defalarca alçakça saldırılar düzenleyen işgalci siyonist rejimdir. İşgalci rejim, neden olduğu zulmün sonuçlarını yaşıyor. Barış ve huzuru tesis etmenin tek yolu siyonist rejimin saldırılarına son vermesi ve işgal ettiği yerlerden çekilmesidir. Filistin halkının soykırıma karşı kendisini savunma hakkı meşrudur. Filistinli kardeşlerimizin meşru mücadelesini destekliyoruz.”
Siyonist rejimin vahşette sınır tanımadığını ifade eden Yıldız, “Hastaneyi vurmak, yüzlerce insanı katletmek nasıl bir gözü dönmüşlüktür, vahşettir. Mazlum Filistin halkı hayat hakkı istiyor, huzur istiyor. Barış ve huzurun tek yolu, siyonistlerin işgali sona erdirmesi, emperyalist azgınların, işgalcilerin Gazze’den, Filistin’den defolup gitmesidir. Haklı mücadelesinde mazlum Filistin’in yanında, işgalci siyonist çetenin karşısındayız” şeklinde konuştu.
Sendikal çalışmalar üzerine de değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Ali Yıldız, Diyanet-Sen’in Mayıs ayı sendika üye sayılarına göre bu yıl 20. kez yetkili sendika olmayı başardığının altını çizerek “20 yıldır istikrarla, başarıyla kamu sendikacılığına ilkleri yaşatan, 81 ilin 81’inde de yetkiyi alan, sendikalaşma oranlarıyla rekorlar kıran böyle bir teşkilata mensup olduğum için Allah’a hamd ediyorum. Sizlerin desteği ile diyanet ve vakıf görevlilerinin sorunlarını şimdiye kadar biz çözdük, bundan sonra da sorunları çözecek olan bizleriz.” Şeklinde konuştu.
Sorunların çözülmesi için üzerlerine düşeni yaptıklarını kaydeden Yıldız, Diyanet-Sen’in bütün Diyanet ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarını kuşatan ve kucaklayan bakış açısıyla sendikal yolculuğuna devam ettiğini, 87 bini aşan üyesinin gururu, kamu görevlilerinin de umudu hâline geldiğini söyledi.
Ziyaretler:
Genel Başkan Ali Yıldız, Genel Sekreter Neslibey Özkan, Bolu Şube Başkanı İsa Afacan ve şube yönetimi ile birlikte İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Memur-Sen İl Başkanı Sami Yılmaz, Dini İhtisas Merkezi Müdürü Yılmaz Barlas, Göynük Kaymakamı Talha Battal, Göynük Belediye Başkanı Ahmet Çankaya ve Mudurnu Müftüsü Mustafa Yeşilorman’ı ziyaret ettiler.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret