Genel Haberler
![Genel Başkan Ali Yıldız Konya Şube’nin İftar Programına Katıldı](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/konyaiftar.png)
Genel Başkan Ali Yıldız Konya Şube’nin İftar Programına Katıldı
Diyanet-Sen Konya Şubesi tarafından düzenlenen iftar programı Genel Başkan Ali Yıldız, Genel Başkan Yardımcıları İrfan Kaşıkçıoğlu, Mehmet Yaman ve Ali Güzeldal’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
İftar programına Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, Diyanet-Sen şube ve ilçe yönetimleri, kadınlar komisyonu ve STK temsilcileri katıldı.
Genel Başkan Yıldız “Geçmişten edindiğimiz tecrübelerimizle bizim sendikacılığımız, komşusu açken tok yatmayı zul kabul eden, kadim değerlerin rehberliğinde hareket eder. Zirvedeyiz; ama kimseyi öteki ilan etmeyiz. Kendimizi merkeze alıp, diğerlerini ötekileştirmeyiz bizim anlayışımızda kucaklaşma, helalleşme vardır. Diyanet-Sen ve onu büyüten erdemli insan kitlesi; değerlerinden taviz vermeden, diğerlerini incitmeden, yıkmadan, kırmadan, dökmeden hak için, haksızlıklara son vermek için, mazluma el vermek için sendikacılık yapmaya devam edecek” diye konuştu.
Yıldız “Yetki sahibi olduğumuz günden bugüne kadar, elde ettiğimiz onlarca kazanımımız var. Bu kazanımların mimarı Memur-Sen ve Diyanet-Sen’dir. Tüm kamu görevlilerine sağlanan onlarca kazanımın yanı sıra hizmet kolumuz adına sözleşmeli kardeşlerimizin kadro problemi inşallah 2022 yılında son bulacak. 3600 ek gösterge de 2022’de sonuçlanacak konular arasında yer alıyor. Ek ödemelerde artışlar, Ramazan ayına özel fazla çalışma ücreti, vaizlere genel tatil günlerinde de fazla çalışma ücreti ödenmesi, Kuran Kursu Öğreticilerinin kayıt döneminde ek ders ücreti alması, imam hatip ve kayyımların fazla çalışma ücretlerine yüzde 25 zam yapılması, murakıpların tazminat oranlarının yüzde 50 artırılması hizmet kolu çalışanlarımız adına güzel kazanımlardır.” İfadelerine yer verdi.
Ziyaretler
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız ve Genel Başkan Yardımcıları Mehir Vakfı Genel Başkanı Mustafa Özdemir’i, Memur-Sen Konya İl Başkanı Nazif Karlıer ve Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç’u ziyarete ederek sendikal gündem ve çalışma hayatı üzerine istişarelerde bulundu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret