Genel Haberler
![Genel Başkan Ali Yıldız Kırklareli Eğitim ve İstişare Toplantısına Katıldı](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/kirkalareli.png)
Genel Başkan Ali Yıldız Kırklareli Eğitim ve İstişare Toplantısına Katıldı
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, eğitime yatırım yapmaya, teşkilat eğitimine önem ve ağırlık vermeye devam edeceklerini söyledi.
Diyanet-Sen Kırklareli istişare toplantısına Genel Sekreter Neslibey Özkan, Kırklareli İl Müftüsü Yusuf Eviş, Kırklareli Memur-Sen İl Temsilcisi Selahattin Karanfiler, Enerji Bir-Sen Kırıklareli İl Temsilcisi Mehmet Cemil Sarı, Edirne Şube Başkanı Emin Yaryıkan, Çanakkale Şube Başkanımız Şahin Aygül, Tekirdağ Şube Başkanı Adem Yaryıkan, Kırklareli Şube Başkanı Muhammed Ali Gökyar, şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve üyelerimizin katılım sağladı.
Toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Ali Yıldız, sendika olarak, eğitimi de istişareyi de çok önemsediklerini belirterek, “ Eğitim bizim işimiz, istişare ise olmazsa olmazımızdır. Bu toplantılar vesilesiyle alanımızla ilgili konularda bilgilerimizi tazeliyor, uzmanlaşıyor ve dayanışma ruhunu üst seviyeye çıkarıyoruz. Eğitim ve istişare içerikli toplantılarımız belli aralıklarla devam edecektir” dedi.
Bilgi çağında sosyal medya ve iletişimin önemi daha da artmıştır
Bilgi ve iletişim çağında yaşadıklarına dikkat çeken Yıldız, küresel bir köye dönüşen dünyada bilgiye erişimin kolaylaştığını, bu anlamda basın ve iletişimin öneminin daha da arttığını söyledi. Genel Başkan Yıldız, dezenformasyona, tezvirata karşı teyakkuza geçmek gerektiğini kaydederek, bu konularda basın ve iletişimden sorumlu şube başkan yardımcılarına çok iş düştüğünü dile getirdi.
Tarzımız da yolculuğumuz da farklıdır
Emeğin saygın olması, alın terinin karşılığının alınması, yasakların kaldırılması için sendikal yolculuğa çıktıklarını ifade eden Yıldız, “Teşkilat olarak yola çıkışımız, mevcut sendikal pratiğe bir anlamda reddiyedir. Yeni bir sendikal hareketi Türkiye’yle buluşturduk, kireçle boyanmış beyaz taşların dışına çıkarak bu alana yeni bir soluk getirdik. Hiçbir zaman anarşiye, vandalizme, şiddete başvurmadık. Hiçbir zaman milletle kavga etmek gibi bir derdimiz, bir hevesimiz olmadı. Hiçbir zaman kaldırımın taşını sökme, esnafın camını indirme gibi bir tarzımız olmadı. Diyanet-Sen’in kuruluşunda entelektüel bir çaba ve birikim var. Bugüne kadar hep işimiz millet, derdimiz millet oldu, bu anlamda hep milletle birlikte yürüdük” şeklinde konuştu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret