Genel Haberler
![Diyanet-Sen Niğde Kadınlar Komisyonu Buluşması Gerçekleştirildi](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/nigdekadinlarbulusma.png)
Diyanet-Sen Niğde Kadınlar Komisyonu Buluşması Gerçekleştirildi
Diyanet-Sen Niğde Kadınlar Komisyonu Buluşması Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı Nurhan Yıldırım ve başkan yardımcıları, Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Niğde Milletvekili Adayı İbrahim Baloğlu, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Şube Başkanı Muammer Kokulupınar ve yönetim kurulu üyeleri, Niğde Kadınlar Komisyonu Başkanı Arzu Yel ve yönetim kurulu üyeleri ve Diyanet-Sen Niğde Şubesi Kadın üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Yıldırım: Kadınların Sorunlarının Çözmeden Toplumun Sorunlarını Çözemeyiz
Diyanet-Sen Niğde Kadınlar Komisyonu Buluşması’nda katılımcılara hitap eden Diyanet-Sen Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı Nurhan Yıldırım toplumun temel unsuru olan kadınların sorunlarını çözmeden sağlıklı bir toplum inşa etmenin mümkün olmadığını belirterek “Gerek çalışma hayatında, gerek sendikal örgütlenme de ve tabi ki toplumsal ve aile hayatında kadınlarımız çeşitli sıkıntılarla karşılaşıyor. Bunların üstesinden gelmek için mücadele veriyorlar. Bizler Diyanet-Sen olarak Kadınlar Komisyonumuzun ve şube Kadınlar Komisyonlarımızın daha etkili hale gelmesini istiyoruz. Sendikal örgütlenmede daha aktif rol almalarını önemsiyoruz. Çünkü sizler bu toplumun temel unsurusunuz. Sizlerin çalışma hayatında karşılaştığınız sıkıntıları bizzat bizlere, kurum amirlerine iletmeniz çok önemli. Bu aynı zamanda sizleri çözümün de bir parçası yapacaktır. Çünkü sorunları ortaya koyarken aynı zamanda çözüm önerileriniz de olacaktır.” İfadelerine yer verdi.
Kadınlarımız Sendikal Hayatta Daha Aktif Rol Almalıdır
Diyanet İşleri Başkanlığı’nda şuanda 28 bin civarında kadın personel bulunduğunu söyleyen Yıldırım “19 bine yakın kadın üyemiz ile Diyanet İşleri Başkanlığımızdaki kadın personelin büyük çoğunluğu bizim üyelerimiz Biliyorsunuz 15 Mayıs itibariyle sendikaların üye sayıları tespit edilerek hizmet kolumuzdaki yetkili sendika belirleniyor. Bu yıl inşallah Diyanet-Sen olarak 20. kez yetki bayrağını alırken 20 bin kadın üyemizle de Diyanet-Sen ailesi içindeki yerimizi perçinleyeceğiz.” Dedi.
Kadınlara Yönelik Güzel Kazanımlara İmza Atdık
Diyanet-Sen olarak yetkili oldukları 19 yıl boyunca gerek toplu sözleşmede gerekse KİK toplantılarında kadınlara yönelik güzel kazanıma da imza attıklarını ifade eden Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti: “Vaizlere dini bayram, ulusal bayram ve genel tatil günlerinde fazla çalışma ücreti verilmesinden, Kur’an Kursu Öğreticilerine kayıt döneminde ek ders ücreti verilmesine, murakıpların ve vaizlerin tazminat oranlarında %50 artış sağlanması, Kuran Kursu Öğreticilerine idari izinlerinde de ek ders ücreti ödenmesi, sözleşmeli Kuran Kursu Öğreticilerine öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenmesi, Kuran Kursu Öğreticilerine gece nöbeti için ek ders ücreti verilmesi gibi güzel kazanımlar sendikamızın kurumumuzda çalışan kadın personele yönelik kazanımlarından bazıları… Bunun yanında sendika olarak alanında tek olan “Kadın ve Toplum Dergimizi çıkarıyoruz. İlmi, akademik dergimizle bu alandaki boşluğu dolduruyor, sendikacılığı eğitime dayalı bilimin ışığında yapmanın haklı onurunu yaşıyoruz. Uluslararası “Din ve Toplum” Fotoğraf yarışmamız ile sendikacılığın sanatla yapıldığını da göstererek bu alanda da örnek olmaya devam ediyoruz.”
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret