Genel Haberler
![Bayraktutar: Emeğimizi Kimseye Zayi Ettirmeyiz](images/articles/large/bursaild1.png)
Bayraktutar: Emeğimizi Kimseye Zayi Ettirmeyiz
Diyanet-Sen’in 1998’den beri sendikal alanda ter akıttığını emek sarf ettiğini belirten Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar “Emeğimizi de ekmeğimizi de kimseye zayi ettirmeyiz. 2004’ten bu yana sendikal manada ne kazanım varsa hepsinin altında Diyanet-Sen’in imzası vardır, Diyanet görevlilerine Vakıf çalışanlarına en iyi çalışma şartlarını sunmak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.
Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan’ın yaptığı toplantıda üyelerine hitap eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Kurulduğumuz günden beri bu yolda azim ve kararlılıkla yürüyoruz. Kurum çalışanlarımız teveccühleri ile çok şükür sendikamızın çalışmalarını takdir ediyor. Bazı masa başı sendikacıları kalkmış bizim emeğimizi kendilerininmiş gibi göstermeye çalışıyor. Hiç kusura bakmasınlar emeğimizi de ekmeğimizi de kimseye zayi ettirmeyiz. 2004’ten bu yana sendikal manada ne kazanım varsa hepsinin altında Diyanet-Sen’in imzası vardır, Diyanet görevlilerine Vakıf çalışanlarına en iyi çalışma şartlarını sunmak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.
Sınavsız Lisans Tamamlama Konusunda Çalışmalarımız Devam Ediyor
Diyanet-Sen olarak mevcut ön lisans mezunu Diyanet çalışanlarının sınavsız lisans tamamlamaları için büyük çaba içerisinde olduklarını ifade eden Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, "Diğer sendika temsilcileri, 'Diyanet-Sen yalan söylüyor' bunu yapamaz diyerek karalama yapmaya çalışıyorlar. 2005 yılında genel sekreter olarak geldim, 2011 yılından itibaren de bu sendikanın başkanlığını yürütüyorum. Bu topluma bir sefer yalan söylemedim. Cumhurbaşkanımızdan YÖK yetkililerine kadar konuyu her platforma taşıdık. DİB’de 54 bin civarında ön lisans mezunu arkadaşımız var. Bunların sınavsız lisans tamamlaya bilmesini çok önemsiyoruz ve gerekeni yapacağız. Kamuda 122 bin diyanet çalışanın yer aldığı alanda 83 bin olan üye sayımızı, 85 bine çıkararak 1 milyon 111 bin 111 üye hedefine gerekli katkıyı koyacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.
Şeker: Çalışmalarımızın Karşılığını Aldık
16 Nisan'da çalışmalarının karşılığını aldıklarının altını çizen Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, referandum sonucunu maça benzeterek, "16 Nisan'da inandığımız için ter akıttık. Hiçbir siyasi parti için ter akıtmadık. 12 konferansa imza attık. Bütün alanlarda konferanslar verdik. Konunun hakimi ileri gelen arkadaşlarımızı davet ederek, 18 maddenin neler getireceğini üyelerimize ve milletimize anlattık. Hamd olsun karşılığını da aldık. Maç bir sıfırda kazanılır, 10'a sıfır da kazanılır. Kim ne derse desin maç bitmiştir ve sonuç bu ümmetin, bu milletin lehine olmuştur. 'Danıştay'a gideceğiz AİHM'e gideceğiz' diyenler, nereye giderse gitsin. Yolları açık olsun, millet kararını vermiştir" dedi.
"Kol kola girmemiz gerekiyor"
Sendikal anlamda yeni bir viraja girdiklerini belirten Numan Şeker, "15 Mayıs bizim için çok önemli. Bu süreçte üye sayımızı artırmak adına gayretle çalışıyoruz. Tüm sendikalarımız olduğu gibi Diyanet-Senimiz de Bursa'da yoğun bir şekilde çalışıyor" diyerek, şöyle devam etti: "Üç tane biri, alt alta koyarsanız üç eder, yan yana koyarsanız 111 eder. Dolayısıyla yan yana durmamız, kol kola girmemiz gerekiyor. Birbirimize destek olmamız gerekiyor. Bu anlamda sendika olarak hedefimiz 1 milyon 111 bin 111 üyedir. Üyelerimizin gayretleri ile inşallah bunu da başaracağız.
Ziyaretler
Diyanet-Sen Genel Başkanı ve beraberindeki heyet İl Divan Toplantısı sonrası Bursa Valisi İzzettin Küçük, İl Müftüsü İzani Turan, Nilüfer İlçe Müftüsü Mehmet Öztürk ve Memur-Sen İl Temsilcisi Numan Şeker’i makamlarında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda bilgi verdiler. Karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret