Genel Haberler
![Bayraktutar: Diyanet-Sen Hep İlkleri Başarmıştır](http://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/artvinkongre.png)
Bayraktutar: Diyanet-Sen Hep İlkleri Başarmıştır
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Diyanet-Sen’in kuruluyla birlikte hep ilklere imza attığını belirterek bu yılda 81 ilen 81’inde de yetkiyi alarak sendikacılık tarihinde bir ilke daha imza attığını ifade etti.
Diyanet-Sen Artvin Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Başkanı Şenol Alparslan, Memur-Sen İl Başkanı İbrahim İnce, Kadın Kolları Başkanı Gülser Güray, Rize Şube Başkanı Recep Şafak ve yönetimi, Artvin şubesi kurucu ve Onursal Başkanı Belediye Kültür Turizm Müdürü Hamdi Özder, Memur-Sen ve bağlı sendikaların başkan ve yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda STK temsilcisi, bürokratlar davetliler ve delegeler katıldı.
Genel Kurul toplantısında katılımcılara hitap eden Bayraktutar Diyanet-Sen’in ülkemizin her il ve ilçesinde teşkilatlanmış büyük bir aile olduğunu belirterek “İşte bu teşkilat sendikacılık tarihinde hep ilkleri başarmıştır. İlk din görevlileri sendikası olma payesiyle başlayan kuruluşumuz bu gün 15. yetki yılında yüzde 68’lik sendikalaşma oranı ile kamu görevlileri sendikaları arasında yakalanması zor bir orana ulaşmıştır. Bu yıl ayrıca 81 ilin 81’inde de yetkiyi alarak bir ilke daha imza attık. Türkiye genelinde ve 81 ilde yetkiyi alarak Türkiye sendikacılık tarihinde bir ilki daha başarmış olduk. Bu büyük bir başarı, bu büyük bir onurdur. Bu başarının, onurun mimari da sizlersiniz, büyük Diyanet-Sen ailesidir.” Dedi.
Bütün Kazanımların Altında Diyanet-Sen’in İmzası Vardır
Bu günlere kolay gelinmediğini belirten Bayraktutar “90’lı yıllarda alay edercesine Diyanet’e 1 kadro veriliyordu. Yetkiyle birlikte bu gün kadro sorununu büyük ölçüde aştık. 15 yıllık yetkili olduğumuz dönemde ücretlerin yükseltilmesinden, ek ders ücreti verilmesine, gece nöbetine kalanlara ek ders ücreti ödenmesinden milli, ulusal ve dini bayramlarda mesai ücreti ödenmesine kadar burada tek tek sayıp vaktinizi almak istemediğim yüzlerce kazanımın altında Diyanet-Sen’in imzası vardır. Kazanımlar konusunda değinmeden edemeyeceğim bir konu da ilahiyat önlisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkının elde edilmesidir. Bu konuda gerçekten uzun yıllar büyük çaba sarf ettik. Emek verdik. Engellemelerle karşılaştık. İftiralarla karşılaştık, yalancılıkla, insanların umutları ile oynamakla suçlandık. Pes etmedik. Şükür söz verdiğimiz gibi ilahiyat ön lisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkının verilmesini sağladık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Diyanet-Sen tarihe not düşecek çalışmalar yapıyor. Yıllardır toplu sözleşme masasına taşıdığımız ek göstergelerin 3600’e çıkarılması teklifimize Sayın Başkanımız da seçim beyannabesinde destek verdi. Şimdi yasal düzenleme çalışmaları devam ediyor. Ayrıca 2004 yılından bu yana toplu görüşme ve toplu sözleşmeye katılan yetkili sendika ve Kurum İdari Kurulu toplantılarında Diyanet çalışanları adına yetkili sendika, yani muhatap kabul edilen sendika Diyanet-Sen’dir. Kazanımların hepsinin altında da Diyanet-Sen’in imzası vardır.” İfadelerine yer verdi.
Yapılan genel kurul seçimleri sonucu Artvin Şube yönetimi şu isimlerden oluştu:
1- Şube Başkanı : Osman Özaydın
2- Şube Bşk. Yrd (Şube Bşk. Vekili) : Erol Kara
3- Şube Bşk. Yrd. (Teşkilatlanma) : Resul Özgüler
4- Şube Bşk. Yrd. (Mali İşler) : Reşat Güneş
5- Şube Bşk. Yrd. (Basın ve İletişim) : Nasır Önder
6- Şube Bşk. Yrd. (Tpl Söz. ve Mvz) : Paşanur Karaman
7- Şube Bşk. Yrd. (Eğt ve Syl İşler) : Enver Yavuz
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret